Sir William Osler
Vi är här för att ge vad vi kan till livet, inte för att ta vad vi kan.
Sir William Osler (1849 – 1919) tänkte från början bli präst eftersom hans far var missionär. Men under sin skoltid tänkte han om, och började 1868 att studera medicin i Toronto. Efter studierna åkte han till Europa där han besökte London, Berlin, Leipzig och Wien. Efter att ha återvänt till Kanada, och efter att ha verkat som allmänläkare, utsågs han till professor och undervisade i fysiologi, patologi och medicin. Flera professurer följde, bland annat vid John Hopkins-universitetet, och senare i Oxford. Sir William Osler har gett namn till flera olika sjukdomar.
Öka ledarskapsförmågan inklusive självledarskapet och välmåendet i hela organisationen!
Ledarskapsutveckling är ofta dyr, tar lång tid och är bara för några få. Men ledarskap har fått en ny mening. Med Growloop är hela organisationen med. Så att både människor, teams och organisationer kan växa snabbare. I en större skala. Och till en lägre kostnad.
Just nu får alla organisationer som köper Growloop via Motivation.se innan 14 februari 5% i rabatt. Dessutom ingår all funktionalitet och alla program i priset för hela 2023.
Boka demo här och ange Motivation.se i meddelandet.
