Karen Blixen
Jag tror att dessa svåra perioder har hjälpt mig att bättre än förut förstå hur oändligt rikt och vackert livet är på alla sätt, och att mycket av det man går omkring och oroar sig för egentligen inte har någon som helst betydelse.
Den danska författaren Karen Blixen på ett tema som också sysselsatt skådespelaren Lauren Bacall (”Man kan inte börja oroa sig för vad som ska hända. Man blir tillräckligt stirrig av att oroa sig för det som händer just nu.”) samt Simone de Beauvoir som uttrycker djupet i att acceptera lidandet med dessa vackra ord: ”Det är ur kunskapen om våra sanna livsvillkor vi måste hämta styrka att leva, och skäl till att leva.”
Öka ledarskapsförmågan inklusive självledarskapet och välmåendet i hela organisationen!
Ledarskapsutveckling är ofta dyr, tar lång tid och är bara för några få. Men ledarskap har fått en ny mening. Med Growloop är hela organisationen med. Så att både människor, teams och organisationer kan växa snabbare. I en större skala. Och till en lägre kostnad.
Just nu får alla organisationer som köper Growloop via Motivation.se innan årskiftet 5% i rabatt. Dessutom ingår all funktionalitet och alla program i priset för hela 2023.
Boka demo här och ange Motivation.se i meddelandet.
